The 2-Minute Rule for Гроші
The 2-Minute Rule for Гроші
Blog Article
Це засіб обігу і засіб платежу. Якщо до введення грошей в обіг єдино можлива схема обороту товару виглядала так: «Товар → Товар», то після того, як гроші стали еквівалентом вартості, схема обороту товару значно видозмінилася: «Товар → Гроші → Товар».
Зараз всі готівкові гроші діляться на готівкові та безготівкові.
Розглянемо схематичний приклад: вам подарували сертифікат будь-якого магазину. Ви можете обміняти його на обраний товар.
Подивіться, як виглядає мушля каурі, яка колись виконувала функцію грошей в країнах Азії.
У такій непростій ситуації на виручку прийшли товарні гроші у формі бартерних угод. Наприклад, завод виготовив і продав трактор за вагон фарби, фарбу потім обміняв на тисячу пар чобіт, а їх, у свою чергу, віддав під реалізацію у взуттєвий магазин.
Вітаю всіх на нашому інтернет-журналі. Я - Вольдемар Воронцовський. Цей матеріал написаний і опублікований одним з наших авторів (експертом у своїй справі).
Поступово зі зростанням потреби накопичення, а також прогресу платіжних відносин суспільству довелося відмовитися від використання тих форм грошей, вартість яких була нестабільною.
По суті, забезпечені гроші виступають представниками товарних.
Без прив'язки до курсу $. Від офіційної фінансової компанії Зміст
Надійність депозитних грошей також не може бути однаковою. Це обумовлено тим, що Гроші кожна кредитна організація має свій рівень ліквідності і стабільності.
Економічна діяльність при цьому сприймається як інформаційна.
Сьогодні в суспільстві одночасно співіснують всі названі види грошей. Всі вони мають величезне значення для економіки.
Можна провести аналогію з малюками, що грають в пісочниці: вони також люблять "змінюватися", змінюють машинку на ведмедика, гудзик на цукерку.
Первісні люди ділили здобич серед членів свого племені, не вимагаючи нічого натомість, безкоштовно. З придбанням нових навичок (вирощуванням рослин для їжі, виготовленням одягу, посуду та інших речей) мисливці стали змінювати свою мисливську здобич на предмети, виготовлені одноплемінниками.